Vas
PVM arba pridėtinės vertės mokestis yra terminija, kai kuriose šalyse vartojama prekių ir paslaugų mokesčiui arba GST. Tai mokesčio forma, kuri apskaičiuojama laipsniškai ir apmokestinama paslaugos ar produkto kaina kiekviename gamybos, platinimo ir pardavimo etape, kol jis pasiekia vartotoją. Jei verslas yra galutinis vartotojas, savininkas gali susigrąžinti mokestį. VAX yra netiesioginis mokestis, nes mokestį mokantis asmuo ir jį renkantis asmuo nebūtinai yra tas pats. Dauguma veikiančių įmonių turi registruotis PVM sistemoje įvairiais PVM tikslais. Šiame tinklaraštyje susipažinkime su PVM mokėtojo registracijos Lietuvoje žingsniais.
Užsiregistruok ir kreipkis
Iš pradžių, norėdami užsiregistruoti PVM mokėtojais, mokesčių mokėtojai turi užsiregistruoti ir užpildyti prašymo formą. Paprastai registracija yra savanoriška registracijos rūšis. Formos numeris Lietuvoje yra FR0388. Organizacijos, teikiančios paslaugas ar prekes šalies viduje ir planuojančios registruotis, turėtų užsiregistruoti likus kelioms dienoms iki pirmojo apmokestinamojo tiekimo. Formos turi būti lietuvių kalba ir pateikiamos elektroniniu būdu mokesčių administracijai ar institucijoms, pageidautina – Vilniaus šalies valstybinei mokesčių inspekcijai.
PVM mokėtojo registracijos dokumentai
PVM registracija yra gana paprastas procesas, jei turite autentiškų dokumentų rinkinį. Toliau pateikiami registracijai reikalingi dokumentai.
● Įstatai
● Komercinio registro išrašas iš nustatytos šalies
● PVM pažyma, patvirtinanti, kad įmonė yra registruota pridėtinės vertės mokesčiu.
Atkreipkite dėmesį, kad visi šie dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą.
PVM numeris
Jei registracija buvo suteikta, tai dažnai trunka nuo trijų iki keturių dienų. Jį suteikus Jūsų verslui suteikiamas konkretus lietuviškas PVM mokėtojo kodas. Numerio formatas yra fiksuotas. Lietuvoje jis turi priešdėlį Lt, po kurio seka 9–12 skaitmenų skaičius.
Kas toliau?
Kai turėsite registruotą PVM mokėtojo kodą, jūsų įmonė gali pradėti apmokestinti ir prekiauti pagal PVM taisykles. Bet jūs turėsite jį kasmet atnaujinti ir reguliariai teikti deklaracijas.
Išvada
Turėsite nuodugniai išstudijuoti Lietuvos PVM teisės aktus, kad susidarytumėte supratimą apie savo PVM reikalavimų laikymąsi. Jei mokesčių pasaulyje esate naujokas, jums reikės išsamių nurodymų, padėsiančių užsiregistruoti. Dėl to galite kreiptis į „Finsaugą“. Jie gali padėti jums registruotis PVM mokėtoju. Be to, jie siūlo visapusiškus finansavimo sprendimus, apimančius buhalterinę apskaitą, apskaitą, apleistos apskaitos tvarkymą, finansų valdymą, vadovavimą verslo pradžiai, virtualius darbuotojus ir pan. Šios paslaugos gali pakelti jūsų verslą į aukštesnį ekonominį ir technologinį lygį.
Taigi, ko jūs laukiate? Jei ieškote su verslu susijusių paslaugų Lietuva arba mokesčių ir konsultacijų Lietuva, apsilankykite jų svetainėje ir užsiregistruokite jaudinančiai finansinės sėkmės kelionei!